Kyokushin

Kyokushin karate  pilno kontakto stilius. Karatė – nuostabus menas, jungiantis dvasios stiprybę ir kūno vikrumą.

Karate – tai ne tik kovos menas. Tai gyvenimo būdas, įrankis, per daugybę sunkių treniruočių leidžiantis pasiekti tikslą ir prasmę egzistuoti. Vyksta diržų laikymo egzaminai – tai leidžia pasireikšti charakteriui ir labai dažnai „šoktelėti“ aukščiau galvos.

1964 metais Sosai Masutatsu Oyama sukurė naują karate stilių – kyokushin, kuris reiškia „absoliučios tiesos kelią“. Šis stilius savo dinamika, dvasiniu grožiu bei praktiniu efektyvumu užkariavo milijonus mėgėjų širdžių ir iki šiol yra pati populiariausia karate sistema visame pasaulyje.

Karate kyokushin mokymo programa suteikia visą spektrą galimybių: nuo sveikatinimo ir savigynos iki profesionalios sportinės karjeros ir aukšto meistriškumo lygio.

Kyokushin karate apjungia tradicinio karatė, Tailando ir klasikinio bokso elementus kas leidžia jai būti labai universalia sporto šaka, bet su giliomis karate tradicijomis. Šio stiliaus privalumas, jog varžybų metu draudžiami smūgiai ranka į veidą, kas įtakoja galvos traumų retumą, ko nepavyks išvengti užsiimant muay thay ar boksu.

Dabartiniu metu Kyokushin karate – tai didžiausia kovinių menų organizacija pasaulyje. Japonijoje ši organizacija turi daugiau negu 4000 000 narių. Virš 12 mln. narių yra užregistruota 140- ose šalyse. Šis kovos stilius turi tris išsireiškimo būdus: kumite (kova su varžovu), kata (kova su šešėliu, sudėtingų smūgių ir blokų demonstravimas), bei tameshi- wari (įvairių daiktų laužymo technika).

Kyokushin karate simbolika:

Kyokushin Karate turi du simbolius, kurie reprezentuoja stilių:

1. Kanku simbolis: Jis kilęs iš Kanku katos.

Taškai viršuje simbolizuoja aukščiausiąją ribą. Platesnės dalys (šonuose) simbolizuoja tvirtumą ir jėgą.

Centras – begalybę ir gilumą į kurį žiūrint yra suvienijamas kūnas ir protas. Apskritimas aplink Kanku simbolizuoja nenutrūkstamumą.

2. Kaligrafinis simbolis: Sensei Haramotoki – kaligrafijos meistras bei Sosai Mas Oyama draugas, nutapė kaligrafinį ženklą kurio reikšmė „Aukščiausia tiesos visuomenė“.

Kyokushin Karate reikšmė : KYOKU – galutinis, pirminis, SHIN – tiesa ar tikrovė, KAI – sutikti, susijungti ar susivienyti, KARATE – beginklė, tuščia ranka.

Kyokushin Lietuvoje

lietuva2

Kyokushin yra populiariausia kovos menų sporto šaka Lietuvoje, burianti virš 7000 sportininkų. Lietuvos Kyokushin Karate Federacija yra viena iš stipriausių pasaulyje, gyvuojanti jau virš 30 metų ir burianti virš 40 klubų visoje šalyje. Kasmet mūsų sportininkai sėkmingai dalyvauja Europos ir pasaulio čempionatuose. Lietuvoje sportuoja tokie visame pasaulyje žinomi sportininkai kaip Margarita Čiuplytė, Orest Proc, Donatas Imbras, Lukas Kubilius ir kiti. Kasmet Lietuvos Kyokushin organizacija suvienija sportininkus iš visos Lietuvos įvairiuose renginiuose: seminaruose, varžybose, stovyklose. Šios sporto šakos populiarumą įrodo Lietuvoje rengiama didžiausia Europoje karate stovykla, kurioje per tris pamainas sportuoja virš 600 žmonių.


Kyokushin pasaulyje

zeme

Kyokushin karate – tai vienas iš japonų kovos menų kultūros paveldų, sukurtas Sosai Masutatsu Oyama, 1964 metais. Šiuo metu jis vadinamas stipriausiu karate stiliumi. Išvertus iš japonų kalbos „Kyokushinkai“ reiškia „Absoliuti tiesa“. Šios sistemos tikslas – savo silpnybių, baimių ir kitų žemosios prigimties įpročių nugalėjimas, išgryninimas to, kas yra tikra ir amžina. Kyokushin turi efektyvią kovos sistemą, kurios privalumus Matsutasu Oyama įrodė daugybę kartų kaudamasis su įvairiais kovotojais, netgi su įsiutusiais buliais. Oyama norėjo parodyti pasauliui, kad jėga glūdi kiekviename. Jis tapo įžymus pasaulyje dėl jo tameshi – wari daužymo technikos. Jis pasaulį supažindino su plytų ir akmenų skaldymo menu.Kyokushin karate grūdina dvasią, ugdo jėgą, ištvermę ir pasitikėjimą savimi.

Kyokushin ženklas simbolizuoja minties, technikos ir kūno tarpusavio harmoniją. Tai pasiekiama nuolatinių treniruočių ir savęs pažinimo dėka, siekiant savimonės ugdymo, kuris veda prie gilesnio savęs ir kitų pažinimo. Minties, kūno ir technikos harmonija yra pagrindiniai Budo kelio elementai